USPOŘÁDÁNÍ WEBU


Milí návštěvníci Toulek, vítejte na osobních webových stránkách věnovaných toulání nejen Českou republikou. Web Toulky po Čechách, Moravě, Slezsku i zahraničí vznikl v srpnu 2007 a má být Kronikou mnou navštívených míst a inspirací pro Vás ostatní. Už jako prcka mě naše zem uchvátila svým architektonickým a přírodním bohatstvím, o jehož zlomky bych se tu s Vámi ráda podělila.

Na svůj web www.toulkypocechach.com postupně přidávám jednotlivé lokality, které jsem dosud navštívila. Informace o nich čerpám převážně z knih, informačních letáků, oficiálních webových prezentací, turistických portálů a v neposlední řadě také sběrem informací v místě. V popisech navštívených lokalit se snažím postihnout všechna nejdůležitější fakta. Protože ale nejsem odborník, nemohu dostatečně posoudit obsahovou správnost primárních pramenů a za případné nesrovnalosti a nedostatky se předem omlouvám. Narazíte-li na nějaké, neváhejte mě kontaktovat.

Záznamy o lokalitách jsou většinou doplněny mými vlastními fotografiemi a v minimální míře obrázky mých kamarádů a známých. V ojedinělých případech fotogalerie úplně chybí. Do r. 2005 mám k dispozici pouze skenované nebo značně nekvalitní fotografie, jindy obrázky chybí z důvodu zákazu fotografování. V případě absence fotek, přejímám z internetu jen úvodní foto v záznamu lokality, což je vždy uvedeno v popisu použitých pramenů v dolní části stránky. Rychlý přístup k mým fotkám a fotkám přátel zajišťuje abecedně řazená Fotogalerie. Průběžně doplňovanou sbírku mých fotografií ze všech navštívených lokalit si můžete prohlédnout v mé Externí galerii na Zoneramě. Pokud jsem si z navštívených míst přivezla vstupenky či razítka, připojuji jejich sken k ostatním fotkám.

Veškeré fotografie na webu Toulek podléhají autorskému právu podle Zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském... Budete-li je chtít využít, ozvěte se, určitě se dohodneme ;-) Ostatní obrázky, fotky, texty a další materiály jsou opatřeny informací o použitém zdroji. V případě, že by se Vám zdálo, že porušuji Vaše autorská práva, kontaktujte mě některým ze způsobů uvedených v sekci Kontakt.

Web je členěn do několika hlavních rubrik. Stěžejní část tvoří Kronika, v níž naleznete stavební a technické památky, přírodní zajímavosti a jiná turisticky atraktivní i méně známá místa, která jsem dosud navštívila. Lokality všeho druhu systematicky dokumentuji od r.  1994. Dodnes jsem jich shlédla téměř 1400 a na Toulkách přibývají postupně a vytrvale.

Novinkách Vás průběžně informuji, co se na Toulkách událo nového, co se teprve chystá, co bylo změněno, přidáno či smazáno a jaká místa jsem v poslední době "dobyla" :-)

V rubrice Výlety se můžete inspirovat mými pěšími a cyklistickými výšlapy do přírody a za památkami s pokusem o takový popis trasy, abyste v případě zájmu dorazili šťastně na místo i Vy. Pro lepší orientaci připojuji ke každému výletu výřez mapy s vyznačenou trasou na webu AllTrails.com a odkaz na turistickou mapu na serveru Mapy.cz.

Prostřednictvím e-mailu v rubrice Kontakt mi pak můžete zanechat vzkaz. Pokud máte svůj vlastní toulavý web, informujte mě o něm, ráda Vaši návštěvu oplatím.

V seznamu zajímavých Odkazů pak můžete pokračovat ve virtuálním toulání po naší vlasti ...
Nahoru Přidat k oblíbeným Uložit v PDF Tisk stránky