Právě je 22 úno 2017, 05:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jeseníky
PříspěvekNapsal: 17 říj 2009, 22:24 

Až jsem se divil, že tady Jeseníky ještě nejsou. Podle (nejen) mého názoru to jsou hory nesrovnatelně krásnější než zprofanované Krkonoše. Byl jsem zde na vandru dvakrát - v zimním i letním období a vždycky jsem odjížděl plnej zážitků, ale i smutku, že se sem zas dlouho nepodívám. Láká mě to v úplně zimním období (byl jsem jednou na vandru na Králičáku o Velikonocích z kamarády z Krnova, a i tak jsme se pořád propadali do 80cm sněhu - to byl zážitek :D ), ale spíš to bude zas kousek vedle na Králický Sněžník na zimní táboření pořádané polskými turisty... Ten kraj je ale krásnej celej!

Profil Poslat soukromou zprávu  

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jeseníky
PříspěvekNapsal: 17 říj 2009, 22:25 

Jo a tady je link na moje prastaré webovky (již neaktualizované), kde je pár fotek z letního vandru v roce 2005:
http://www.geocities.com/tramppavouk/Jeseniky05.html

Ahoj

Pavouk

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 19 říj 2009, 11:20 
Administrátor

Naprosto s tebou souhlasím! Já byla v Jeseníkách sice jen jedinkrát, ale i to stačilo, abych si Jeseníky zamilovala. Jsou to prostě jiné hory, než zmíněné Krkonoše. Jsou takové kulaté, zelené, svěží... Před pár lety jsem šla trasu z Karlovy Studánky na Praděd, Údolím Bílé Opavy a byl to skutečně zážitek. Z Pradědu jsem sice viděla jen příšernou mlhu, ale přesto to byla nádhera. Určitě se tam chci vrátit, na můj vkus jsem toho viděla příliš málo :-) Zase jsem jezdila po výletech spíš autem, což je v takové krajině doslova hřích :twisted:

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 19 říj 2009, 16:49 

To: Pavouckej. Ten západ nebo východ slunce je moc fajnovej. Jinak já nemám kontakt se žádnýma trempama, obrázky o tomto "druhu" turistů mám víceméně z obrázků Jana Vyčítala a pod. a tak mně vůbec nenapadlo, že této jistě bohulibé zábavě, se věnují i ženské, na které bych si, nevidět je na fotkách , vůbec netipl. Normálně, hezké , udržované dámy, jenž skvěle dolňují své vousaté parťáky. ;)
A na závěr, taky si myslím, že Jeseníky by si zasloužily více pozornosti i z mé strany, holt jsou mo trošku z ruky, ale snad to napravím, když nám tam jezdí z Ostravy přímý spoj

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 22 říj 2009, 18:04 

Jako milovník Jeseníků nemůžu, než se nepřidat. ;) Ač jsme zde byli x-krát, pořád zde objevujeme nové a nové... Naposledy jsme zde byli před dvěma lety a už plánujeme, že to musíme rychle napravit. Stojí zde za to nejen hřebenovky, ale třeba i Bílá Opava, Rejvíz či nedaleké Rychlebské hory. A naprosto souhlasím, že nejsou tak profláklé jako Krkonoše (i když Krkokonoše mají svoje kouzlo). Jen ten Praděd začíná být v létě také nic moc díky davům lidí, kteří si sem udělají "výlet" z nedaleké Ovčárny, kam se lenoši vyvezou. To Keprník je mnohem lepší. ;)

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 02 zář 2011, 15:58 

Návštěva Jeseníků je pro každého milovníka hor tak trochu svátkem. Pokud se naskytne možnost pro alespoň jedinou turu v tomto pohoří, tak se prostě neváhá. Náš poslední výlet do těchto hor se uskutečnil v jeden nádherný srpnový den a i když viditelnost byla trošku horší, v konečném součtu převládla spokojenost. Rozhodli jsme se pro méně známý vrchol Břidličné hory ( 1358 m.n.m.) a kde jinde začít než na Ovčárně, kam jsme se nechali vyvézt autobusem od Hvězdy. Přijelo s námi přibližně dvacet lidí, kteří jak to zde bývá, zamířili na Praděd.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina