Právě je 19 úno 2017, 19:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rozcestníky.eu
PříspěvekNapsal: 27 kvě 2011, 07:47 
Administrátor

Nedávno mě o výměnu odkazů požádal pan Kamil Pecinovský, čímž jsem objevila další velmi zajímavý web Rozcestníky.eu. Jedná se o portál zaměřený za sběr GPS souřadnic turistických a cyklistických rozcestníků a tím pádem i tras, které jednotlivé rozcestníky spojují a na nichž se nezřídka nacházejí turisticky zajímavá místa. Posuďte sami a máte-li chuť, můžete sami přispět svými fotkami a souřadnicemi ;-)

Profil Poslat soukromou zprávu  

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rozcestníky.eu - GPS
PříspěvekNapsal: 07 čer 2011, 08:44 

GPS - souřadnice. To je právě to, co mi na současné turistice vadí. Vstupuje do ní technika, díky níž se lidé dostanou tam, kam by je ani nenapadlo chodit. Někdo sice namítá, že je to dobře, že to umožňuje návrat více jedinců do přírody, ale já tento názor nesdílím. Tito lidé nejdou do přírody kvůli přírodě, ale kvůli adrenalinu při hledání čehosi - tím mám na mysli takzvaný Geocaching (nevím jestli jsem to napsal správně). Ze začátku jsem tomu fandil, ale poté co jsem omylem pár Keší objevil, tomu až zas tak nefandím. Vždyť je to jen další zašpiňování přírody - většinou se na obtížně přístupných místech schovává plastová krabice s plastovými kravinami.
Pokud neberu v potaz tuto zábavu, tak mi na zjednodušené orientaci pomocí navigace vadí to, že krade ten pocit dobrodružství při putování. Já jsem prostě příznivcem starých dobrých papírových map. A u toho asi zůstanu...

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rozcestníky.eu
PříspěvekNapsal: 04 srp 2011, 10:25 

"Pokud neberu v potaz tuto zábavu, tak mi na zjednodušené orientaci pomocí navigace vadí to, že krade ten pocit dobrodružství při putování. Já jsem prostě příznivcem starých dobrých papírových map. A u toho asi zůstanu..." Howgh.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rozcestníky.eu
PříspěvekNapsal: 23 srp 2011, 07:21 
Administrátor

Mě osobně GPS nevadí, nicméně ji nevlastním a v nejbližší době to ani nemíním měnit. Geocaching beru jako zpestření výletů, ne hon za "krabičkami" a kešky lovím zásadně podle mapy. Chce to sice zdlouhavou přípravu a spousty potištěných papírů, ale dá se říct, že je to ještě o něco dobrodružnější než s GPS, která je občas trochu k vzteku. Turistickou GPS jsem sice v ruce nikdy neměla, ale GPS v autě je opravdu spolehlivý podnět, jak mě vytočit :D Nehledě na to, že u turistické mapy mi nikdy nedojde baterka... Čili, vyhraněný názor na používání GPS nemám, někdy se může skutečně hodit, někdy mi připadá "navíc". Běžný turista si vystačí s naším, dle mého názoru relativně dobrým, značením v přírodě a proti "kačerům" nic nemám, pokud se v přírodě chovají slušně a ohleduplně.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina