Právě je 19 úno 2017, 19:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Turistické mapy KČT
PříspěvekNapsal: 28 led 2009, 18:57 
Administrátor

Turistické mapy vydává Klub českých turistů od roku 1991. Kartografický podklad těchto map tvoří vojenské topografické mapy průběžně aktualizované leteckou fotogrammetrií, které byly od roku 1948 až do roku 1991 tajné. Mapy obsahují turistické značené trasy, souřadnice pro GPS a další turistické informace včetně popisu na rubové straně. Od roku 1999 je zahrnuta i kilometráž značených tras. Tyto mapy v měřítku 1:50 000 patří k pilířům českých turistických map.

Mapy KČT jsou velmi přesné a obsahují spoustu informací, jejichž množství činí mapu občas méně přehlednou. Výtku bych měla též ke členění jednotlivých map. Pro jedinou dovolenou s paprskovitými výlety v okruhu max. 25 km je často zapotřebí použít i několik map. O něco lépe členěné mi připadají např. mapy od Shocartu.

Od stejné firmy jsem si také před letošní sezónou koupila Cykloatlas ČR, se kterým jsem velmi spokojená. Mapy obsahují jak značené, tak doporučené cyklotrasy, klasické turistické značení včetně nepřeberného množství turistických zajímavostí. Podle atlasu můžete jezdit na kole, chodit pěšky i cestovat autem. Atlas má praktickou kroužkovou vazbu, díky níž můžete jednotlivé listy atlasu vyjmout, vložit do euroobalů a výletit pouze s nimi. Atlas má totiž klasický formát A4 a jeho hmotnost není zcela vhodná do batůžku pro delší výlet. Jsem s ním naprosto spokojená a čistým svědomím Vám jej doporučuji :-)

Zakoupit jej můžete např. v povedeném a přehledném internetovém obchodě s mapami na http://www.imapy.eu

Podle jakých map cestujete Vy? Co byste na turistických mapách změnili či vylepšili? Jak se rozhodujete při koupi mapy? Co je pro Vás rozhodujícím faktorem?

Profil Poslat soukromou zprávu  

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Turistické mapy KČT
PříspěvekNapsal: 15 kvě 2009, 14:57 

My máme už dva roky velký Turistický atlas Česko 1:50 000 od Shocartu a jsme s ním moc spokojeni - hlavně já, protože, než někam vyrazím, tak dlouho dopředu cestuju prstem po mapě - a tady mám k dispozici celou naší republiku. Nevím, jestli náhodou nemluvíme oba o stejné knize?

Pavouk

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2009, 21:55 
Administrátor

Myslíš zřejmě tenhle atlas. Ten je opravdu moc povedený, už jsem ho v knihkupectví měla několikrát v ruce, ale přeci jen mě trochu odrazovala vysoká cena. Knihy kupuji poměrně často a musím se pak cenově krotit :-) Nakonec jsem se rozhodla pro tenhle cykloatlas. Měřítko se dá skousnout jak pro turistiku a cykloturistiku, tak pro výlety autem. Jelikož tyhle tři druhy výletění neustále kombinuji, chtěla jsem nějaký praktický atlas, který by dokázal tohle všechno skloubit dohromady, mohl se neustále vozit celý s sebou a nevážil tunu. Zatím jsem s ním naprosto spokojená, jen kroužková vazba mi dělá problém, protože se z ní stránky rychle vytrhávají, ale až to bude akutní, přijdou na řadu euroobaly a šikovné kroužkové desky :-)

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Turistické mapy KČT - Turistický atlas ČESKO
PříspěvekNapsal: 14 črc 2011, 13:56 

Ještě jednou k tomu velkému a podle tebe, Didi, drahému Turistickému atlasu od Shocartu. Až teď po téměř pěti letech jsem se zaregistroval na stránkách Shocartu a zjistil, že si můžu zdarma stahovat jednotlivé mapové listy v super kvalitě a navíc je zde i pro neregistrované možnost zadávat opravy do turistické mapy celého Česka a Slovenska. tahle "opravovací" mapa může dobře posloužit i před výletem, dovolenou, či vandrem k cestování "prstem po mapě".
Zde je odkaz (vstup do té mapy na opravy je až dole na stránce!)
http://www.atlascr.cz/aktualizace.php?publikace...

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 23 črc 2011, 16:05 
Administrátor

Jééé, no to je úžasné! Díky moc za tip, to se opravdu hodí a Shocart za to moc chválím. Zrovna dnes jsem se vrátila z dovči na J Moravě a zjistila jsem, že mi v atlasu chybí několik nových rozhleden. Rostou tam jak houby po desti a clovek to vůbec nestíhá sledovat, takže tohle je opravdu super věc. Ačkoli přímo tento atlas nemám, vidím, že by možná nebyl marný, asi si ho budu přát k Vánocům ;-)

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 04 srp 2011, 10:21 

budu se nad tim atlasem muset taky zamyslet, obcas po nem posilhavam, ale ta cena me prave odrazuje, na druhou stranu porad koukat na netu, cekat az se nacte web atd, tak je to dost prudny a je lepsi se pekne v klidu koukat do papirove podoby...

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 23 srp 2011, 07:25 
Administrátor

S tím úplně souhlasím, nad papír není, navíc si do atlasu občas dělám různé poznámky, lepím štítky s poznámkami atd. o čemž si na netu mohu nechat zdát a mám ho stále při ruce. Nejsem z těch, co vytáhnou na túře mob a všechno si vygooglí, vlastně ani nevím, jak to funguje :D

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina