Právě je 19 úno 2017, 19:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sněžnice
PříspěvekNapsal: 20 srp 2011, 00:55 

Ne, že by tady zrovna tohle téma muselo za každou cenu být, ale zajímalo by mě, jestli je víc bláznů, co se v zimě plahočí sněhovými pláněmi tím nejstarším známým způsobem :-).
Já sám jsem si sněžnice "vyprosil" na Ježíškovi až vloni, ale nelituju. 2x jsem s nima jen tak na zkoušku vyběhnul nad barák rodičů mojí ženy v Jablonečku v Krkonoších a hned jsem tomu propadnul. Vzápětí jsem ukecal kamaráda Pajdu, který si je také pořídil a vyrazili jsme na vícedenní vandr do Rychlebských hor (viz. jiné vlákno), kde jsme si to fakt užili. Doporučuji všem, co mají na běžkách pocit nestability, aby sněžnice vyzkoušeli, fakt to stojí za to.
Důvod, proč sem taky píšu je i prosba, jestli někdo neví o lokalitě, kde je v zimě dost sněhu a málo běžkařů - je totiž dost problém se na známých horách vyhnout běžkařské stopě a to pak vznikají zbytečné konflikty - popsáno zde ve vandropisu:
http://pavouckej.wz.cz/011_01_Rychlebky.htm
Budu vděčný za každý tip!!!!

Profil Poslat soukromou zprávu  

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sněžnice
PříspěvekNapsal: 23 srp 2011, 07:09 
Administrátor

Já osobně se sněžnicema nemám žádné zkušenosti, ale je pravda, že minulý rok dle mého názoru zaznamenaly opětovný boom. Spousta turistických center nabízela jejich půjčení nebo pořádala hromadné výšlapy do "sněhových plání" :-) Tento víkend jsem strávila v Jizerkách a na sněžnice také přišla řeč, kamarádi každou zimu jezdí na poněkud méně přístupnou chatu a zrovna se dohadovali, že dosáhnout jí na běžkách je dost složité, že sněžnice by se hodily víc. Pokud bude příležitost, ráda bych to zkusila. Dají se třeba půjčit jako lyže? A na kolik takové sněžnice vyjdou? Co se týče tras bez běžkařů... Běžkař také bohužel nejsem, ale méně frekventované by mohly být třeba Lužické hory, Náchodsko... Možná by se dalo poptat v místních infocentrech nebo se orientovat podle map se značenými běžkařskými tratěmi, aby člověk věděl, čemu se vyhnout.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sněžnice
PříspěvekNapsal: 08 zář 2011, 07:02 

Já jsem si pořídil jedny z nejlevnějších sněžnic, co jsou u nás k mání. Je to značka Baston Hard a stály mě 1800Kč včetně poštovného (koupeno na webu Moira). Pak jsem ještě dokupoval teleskopické hůlky s širokým sněhovým kroužkem za 350Kč. Sněžnice se půjčit dají, ale v zimě nejsou moc k mání - furt je má někdo půjčené :-).
Lužičky mě taky napadly, ale i tam jsme v zimě byli a vím, že běžkařů tam byly mraky (viz. tato akce:
http://www.stream.cz/?m=profile&a=main& ... _id=297348)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina