Právě je 19 úno 2017, 19:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kde, kdy a jak provozujete pěší turistiku?
PříspěvekNapsal: 09 bře 2009, 12:25 
Administrátor

K tomuto tématu zatím není žádný "kec", tak to musím napravit :-) Chodíte často na procházky? Vydáváte se na celodenní pochody? Vyrážíte na několikadenní pěší túry? Jaký způsob pěšího cestování je Vám nejbližší?

U mě převládají půldenní pěší výlety s tím, že se dopravím autem na vybrané místo, ze kterého následně podniknu okružní výlet a navštívím různá místa na vytyčené trase. Je-li vzdálenost příliš velká, kombinuji výlet obvykle s vlakovou dopravou, pokud je dostupná. Nejčastěji takto navštěvuji např. naučné stezky a různé místní trasy vyznačené obecními úřady po památkách a přírodních krásách nějaké obce. Zajímavé jsou i městské okruhy, jako třeba v Litovli.
Další z druhů pěší turistiky, kterou mám ráda, je vysokohorská turistika (dá-li se tak v rámci ČR nazvat). Při ní obvykle do výšlapů zahrnuji jen přírodu, nikoli památky.

Profil Poslat soukromou zprávu  

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kde, kdy a jak provozujete pěší turistiku?
PříspěvekNapsal: 14 úno 2011, 12:33 

Tak taky něco přidám, ale mám pocit (bez urážky prosím:) že tu snad nikdo není?

My provozujem pěší turistiku podobně jako Didi, většinou se někam dopravíme autem, najdeme si zajímavou trasu a buď se vracíme k autu nebo na nějaký spoj, který nás k autu doveze nebo rovnou jezdíme, ideálně vlakem a zpět taky.

chodíme většinou v sobotu, poklidné trasy kolem 15ti km, celkově spíš přírodou, památky extra nevyhledáváme, s dvěma psama je stejně problematické jít se někde podívat dovnitř

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 16 úno 2011, 13:09 

Postesk uživatele Tvrdej chleba je bohužel pravdivý. Moc to tady opravdu nežije. Didi má asi jiné starosti a ostatní uživatelé jsou zřejmě zazimováni. I já se sem vracím jen sporadicky. No, snad se to s příchodem jara zlepší...

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 05 bře 2011, 11:27 
Administrátor

Mno máte samozřejmě pravdu, aspoň trochu aktivních je nás tu cca 5 a to ještě jen občas :D Už jsem přemýšlela, že bych Toulkám vytvořila profil na FB, to je teď velký trend a pro mnohé asi poněkud dostupnější než tohle fórum. Pokud svůj záměr spáchám, určitě se to dozvíte jako první ;-)

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 06 bře 2011, 18:03 

Také přispěji s názorem k mrtvosti tohoto fóra. :D Jsem přesvědčen,že problém netkví ve FB, i když fenomén FB bych raději nepodceňoval. :lol: Když to vezmu ze svého pohledu, chodil jsem sem velmi pravidelně po celý rok 2010 a také přispíval. Když jsem ale viděl, že sem někdy na přelomu léta a podzimu začaly přibývat cizojazyčné příspěvky (stačilo si přečíst jeden a další nebylo třeba) a Didi je ani nemaže :( , pochopil jsem, že i ona má jiné starosti. Párkrát jsem sem kouknul a nic se nedělo, takže i má frekvence návště potupně upadla. Tak jako Toulky je i toto fórum založené na Didi. Nakonec kdyby mě sem nepozvala, asi bych sem ani nechodil. ;) A jak to Didi začala flákat (nic ve zlém, vím že kritiku sneseš), tak jsme to začali flákat i my ostatní. Takže můj názor je ten, že pokud se Didi polepší :P , tak to tady začne zase ožívat i bez FB. A abych jenom nekritizoval a šel příkladem, tak jsem sem vložil i pár nových příspěvků. :lol:

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 14 bře 2011, 16:12 
Administrátor

Jojo, Jirko, máš naprostou pravdu, se spamery jsem si nějaký čas nevěděla rady, ale nakonec jsem na fóru zakázala, co se dalo s tím, že každý nový člen musí být mým "klikem" povolen, což je trochu neobjektivní, protože mohu hodnotit pouze podle přihlašovacího jména, zda jde o skutečného zájemce nebo další spam. Starostí je teď pořád hodně, ale budu se snažit to tu trochu oživit, jsem na to sama a podle toho to pak vypadá mrtvě :D

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina